Kadra nauczycielska
Nasza kadra to pełni pasji i zaangażowania nauczyciele,
którzy nieustannie poszukują nowoczesnych i innowacyjnych metod pracy z młodzieżą. Jako entuzjaści edukacji alternatywnej, wdrażają rozwiązania oraz technologie, tworząc inspirujące środowisko dla rozwoju i nauki, które odpowiada na wyzwania współczesnego świata.
Zobacz co kilku z naszych nauczycieli mówi o ChALO i o sobie.
Od początku istnienia liceum CHALO mam zaszczyt pełnić funkcję jego dyrektora.
Moją pasją jest zarządzanie, coaching oraz edukacja chrześcijańska, a szczególnie wspieranie ludzi w odkrywaniu ich potencjału.
Jako certyfikowany trener komunikacji według metody Thomasa Gordona, w codziennej pracy kieruję się zasadą równowagi między życiem zawodowym a duchowym.
Moim celem jest tworzenie środowiska rozwoju dla młodych liderów, którzy – dzięki niezależnemu myśleniu i wartościom chrześcijańskim – będą odważnie działać na rzecz społeczeństwa opartego na szacunku, odpowiedzialności i sprawiedliwości.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną Macieja i mamą trójki dzieci, które nieustannie inspirują mnie do rozwoju i realizacji mojej pasji zawodowej.
Beata Szulc
Nazywam się Mariusz Patok. W liceum ChALO pełnię szereg ról: od pełnienia funkcji wicedyrektora placówki, przez nauczyciela (historia, HiT, WOS) po tutora szkolnego. Z nauczanym przeze mnie przedmiotem czuję się związany od zawsze: od pierwszych seansów ekranizacji trylogii Sienkiewicza po studia wyższe. Moja droga zawodowa zrodziła się z zainteresowania, więc nim staram się dzielić z uczniami. Nie lubię historii ograniczonej do stosu dat, pojęć i nazwisk. Z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz krytycznego myślenia chcę prowadzić uczniów do zrozumienia przeszłości i jej wpływu na dziś. W pracy z młodzieżą cenię sobie dialog i autentyczność. Prywatnie jako ojciec trójki dzieci, co raz częściej zamki buduję niż o nich czytam. Co nie przeszkadza mi być zapalonym bibliofilem z co raz większą kolekcją książek na półce.
Mariusz Patok
Jestem człowiekiem ciekawym świata i innych ludzi, dlatego po studiach kontynuowałem naukę na Politechnice Gdańskiej jako doktorant. W tym czasie odkryłem, jak radzić sobie z różnorodnymi problemami. Kolejne lata pracy na Politechnice Gdańskiej i w Polskiej Akademii Nauk utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca naukowa to dla mnie za mało. Postanowiłem poświęcić się pracy z młodzieżą i pomóc im odkrywać ich zainteresowania jeszcze przed studiami.
Marzę o tym, by razem z uczniami budować roboty ułatwiające ludziom życie, dlatego pracując w szkole staram się przeprowadzić uczniów przez tajniki fizyki i informatyki.
Po szkole, gdy tylko żona i dzieci mi pozwalają, zgłębiam historię, filozofię, muzykę lub uczę się programować.
Piotr Kupracz
Victoria Ammon jest jedną z naszych nauczycielek języka angielskiego i pochodzi z USA. Victoria ukończyła studia licencjackie w dziedzinie edukacji na Liberty University w Wirginii, a także uzyskała certyfikat CELTA (Certified in Teaching English to Speakers of Other Languages) na Uniwersytecie CAMBERG. Victoria przybyła do CHALO w 2022 roku i szybko pokochała atmosferę, jaką CHALO zapewnia nauczycielom i uczniom. Jest żoną Travisa (nauczyciela Biblii) i ma dwie córki, Logan i Grace, które uczęszczają do CHALO i CHSM. Victoria mówi, że bycie częścią społeczności szkolnej jest błogosławieństwem dla całej jej rodziny.,
Victoria Ammon
W ChALO jestem pedagogiem (też specjalnym) i wychowawcą.
Współtworzenie szkoły, która daje dużą wolność we wspieraniu uczniów w ich rozwoju emocjonalnym, duchowym i intelektualnym jest dla mnie cennym doświadczeniem.
Lubię szczególnie te momenty swojej pracy, w których mogę pochylić się nad drugim człowiekiem, wysłuchać, pomóc czy po prostu pobyć obok.
Wszelkie relacje staram się budować na prawdzie, szacunku i wzajemnym zaufaniu z uważnością na drugiego człowieka zgodnie z myślą w Ewangelii Jana 7:24: “Nie osądzajcie niczego według zewnętrznych pozorów. Spójrzcie głębiej i dokonajcie sprawiedliwej oceny” (NPD).
Nieustannie poszerzam swoją wiedzę, aby być coraz lepszym wsparciem dla moich uczniów i ich rodziców.
Lubię podróżować, szyć, gotować, czytać książki.
Zachwyca mnie przyroda, zwłaszcza las i łąka.
Aneta Poniatowska
Jestem nauczycielem matematyki oraz tutorem.
Nie wiem czy to przypadłość tego zawodu, ale uwielbiam porządkować, upraszczać, szukać trwałych rozwiązań. W taki sposób podchodzę też do nauczania. Staram się pokazywać matematykę w prosty sposób- dokładnie tak jakbym chciał, żeby mi ją wytłumaczyli kiedyś.
Krytyczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów to coś czego chcę nauczyć przede wszystkim.
Uwielbiam spędzać czas z młodymi ludźmi- rozmawiać, żartować, podejmować poważne tematy. Jestem w CHALO z wyboru i pasji.
Interesuję się grami planszowymi, tworzeniem muzyki, tenisem ziemnym i swoją żoną.
Filip Sieja
Cześć. Mam na imię Travis. Jestem nauczycielem Spotkania biblijnego. To mój kolejny już rok w CHALO, ale w Stanach Zjednoczonych pracowałem w kościele jako pastor młodzieżowy przez ponad sześć lat. Uzyskałem tytuł licencjata na Liberty University w służbie kościelnej, koncentrując się na pracy z nastolatkami.
Obecnie pracuję nad uzyskaniem tytułu magistra edukacji chrześcijańskiej w Southern Baptist Theological Seminary.
Travis jest mężem Victorii (naszej nauczycielki języka angielskiego) i ma dwie córki, Logan (uczennica w CHALO) i Grace (uczennica Chrześcijańskiej Szkoły Montessori).
Travis Ammon
Mam na imię Sylwia. W ChALO pełnię funkcję psychologa. Towarzyszę młodym ludziom w ich szkolnej rzeczywistości, w poszukiwaniu własnych rozwiązań, odkrywaniu sensów, zdolności i zasobów. Wspieranie drugiego człowieka to według mnie tworzenie empatycznej relacji i dążenie do zmian poprzez codzienne, pojedyncze działania.
Wierzę, że małe kroki mogą dużo zmienić, porządkują nasze życie i wpływają na treść tego, co myślimy o sobie. W czasie wolnym można mnie spotkać w lesie, na ścieżkach biegowych i rowerowych.
Sylwia Bięga
W naszym liceum jestem tutorem i uczę języka niemieckiego. W pracy ważna jest dla mnie przestrzeń do eksperymentowania i uczenia się przez doświadczenie, dlatego regularnie realizuję z młodzieżą projekty z różnych obszarów. Cenię kreatywne spojrzenie na świat i ogromną ciekawość życia młodych ludzi. Lubię obserwować, jak się zmieniają i dojrzewają, dzielić się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.
11 lat mieszkałam w Monachium, gdzie ukończyłam studia na kierunku: germanistyka, psychologia i psycholingwistyka. To miasto stało się nie tylko moim miejscem nauki, ale także przestrzenią, gdzie założyłam własną rodzinę i powitałam na świecie dwóch wspaniałych synów. Kocham Włochy, uwielbiam zwiedzać miejsca, o których nie można przeczytać w przewodniku.
Ewa Grzywacz
W naszym liceum prowadzę zajęcia z informatyki. Interesuję się montażem filmów i tworzeniem muzyki – od dziecka uwielbiam grać na gitarze. Sporo czasu spędzam w mojej pracowni stolarskiej, Montowni, gdzie wraz z uczniami tworzymy niesamowite rzeczy z drewna. Prowadzenie zajęć, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, są to obszary, które pozwalają mi rozwijać i poszerzać moje pasje.
Prywatnie uwielbiam gotować, grać w planszówki i do znudzenia oglądać serial „The Office”. Moje przecudne dwie córki i trzech niesamowitych synów, motywują mnie do stawania się lepszym każdego dnia.
Maciej Hofman
Cześć, jestem Monia - Twoja Przewodniczka w Świecie Chemii!
Kocham tę dziedzinę nauki, i to jest coś, co chcę przekazać moim uczniom. Moim głównym celem nie jest tylko przekazywanie suchej wiedzy, ale także zaszczepienie miłości do tego fascynującego przedmiotu.
Jestem nauczycielką chemii i tutorem, a moją prawdziwą pasją jest kontakt z uczniami. Uwielbiam rozmawiać z nimi, słuchać ich potrzeb i pomagać im zrozumieć świat molekuł i reakcji chemicznych. Moje lekcje to nie tylko wykład, ale interaktywne doświadczenia, które angażują i fascynują.
Jestem przekonana, że chemia to klucz do zrozumienia tajemnic świata, który nas otacza, i chcę, abyście wy też to odkryli. Razem możemy przekształcić to, co wydaje się trudne, w coś ekscytującego i fascynującego.
Jeśli szukasz nauczyciela i mentora, który nie tylko nauczy cię chemii, ale także zrozumie twoje potrzeby i pasje, to jestem tutaj, aby pomóc.
Monika Kitowska
Nazywam się Natalia i jestem nauczycielem geografii z zamiłowania. Ukończyłam geografię i GIS (Geograficzne Systemy Informacyjne) na Uniwersytecie Gdańskim.
Uwielbiam się rozwijać, dlatego ciągle poszerzam swoją wiedzę i pulę przedmiotów, których mogę uczyć. Cały czas coś studiuję i nie stoję w miejscu, do czego również zachęcam młodzież. Oczywiście geografia jest i zawsze będzie na 1 miejscu.
W wolnych chwilach bardzo lubię grać w gry planszowe i spać, aby się zregenerować. Lubię też podróżować, dlatego co najmniej dwa razy w roku wyjeżdżam, aby zgłębiać nasz piękny świat, jak przystało na geoticzerkę.
Uwielbiam swoją pracę i nie wyobrażam sobie życia bez niej, dlatego jest ona moją jedyną prawdziwą pasją.
Natalia Kortecka
Jestem nauczycielem matematyki. Dla mnie ważni są ludzie. Wierzę, że wzajemny szacunek i otwartości na drugiego człowieka pozwala nam wyciągnąć to, co najlepsze z nas samych i innych. Nie używam podziału na „ścisłowców” i „humanistów”, sam uwielbiam czytać książki i wyjścia do teatru. Uważam, że każdy jest w stanie zrozumieć matematykę. Najlepszą rzeczą, której nauczył mnie mój przedmiot to szukanie rozwiązań, a najlepsze jest to, że nierzadko jest ich nieskończenie wiele.
W wolnym czasie lubię grać w gry planszowe, klasyczne gry fabularne (zwane też RPG) i wszystko, co pozwala rozwijać moją wyobraźnię. Jednak przede wszystkim cenie sobie rodzinę, a w moim życiu zawsze najważniejsza jest moja Żona.
Szczepan Lisiecki
Jestem nauczycielką języka polskiego. Zawsze uważałam, że jako nauczycielka nie jestem „od uczenia”, ale raczej od inspirowania i pobudzania uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy i umiejętności.
Język i literatura to tylko część (choć znaczna) moich zainteresowań. Uwielbiam sztukę w jej wszelkich przejawach – malarstwo, kino, teatr to pokusy, którym trudno mi się oprzeć.
Interesuję się także historią i geografią. Lubię podróżować – i bardzo daleko, i na następna ulicę… Poznawanie świata i człowieka wiąże się dla mnie ze spojrzeniem w głąb, a niekoniecznie z przemierzaniem przestrzeni.
Katarzyna Niedbała
Hola! Dzień dobry wszystkim! Jestem nauczycielem języka hiszpańskiego zarówno w CHSM jak i w CHALO. Miłość do języka zapoczątkowała klasa dwujęzyczna w szkole średniej do której uczęszczałam. Wtedy już byłam pewna, że moja przyszłość na pewno będzie związana z tym pięknym językiem.
Poza nauczaniem- co jest moją pasją, również wielką miłością jest dla mnie taniec. W naszej szkole niedługo ruszają zajęcia taneczne ze mną, na które już bardzo serdecznie Cię zapraszam!
Hasta pronto! Do zobaczenia!
Natalia Rapiej
Jestem absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczyłam przedmiotu biologia na poziomie gimnazjum, szkoły podstawowej, a obecnie szkoły średniej. Towarzyszenie uczniom na kolejnych etapach edukacji biologicznej pozwala dostrzec zmiany w sposobie uczenia się młodych ludzi, a to pobudza mnie - nauczyciela do poszukiwania nowych metod, narzędzi i technik uczenia. Rozwijanie zawodowych kompetencji, z obszaru metodyki nauczania, zaowocowało pełnieniem funkcji doradcy metodycznego w MODN w Koninie oraz CEN w Gdańsku. Choć jestem nauczycielem z dużym stażem zawodowym to nadal zaskakują mnie uczniowie swoim świeżym spojrzeniem na świat i kreatywnością.
Cieszę się, że trafiłam tu do społeczności CHALO, miejsca które nie tylko otwiera umysł dla wiedzy, ale przede wszystkim serce dla drugiego człowieka.
Beata Szymczak
Odkąd pamiętam uwielbiam sport. Trenowałem przeróżne dyscypliny sportowe jednak najbardziej uwielbiam gry zespołowe. Moim celem jest pokazanie, że sport to nie tylko zdrowie i dyscyplina ale również dobra zabawa.
Jestem nauczycielem Wychowania Fizycznego, Trenerem personalnym oraz Tutorem jednak moją największą pasją są po prostu ludzie. Uwielbiam spędzać czas z uczniami ponieważ uważam, że z młodzieżą i dziećmi tak naprawdę nie da się nudzić. Chętnie pomagam uczniom rozwijać nowe umiejętności i sprawia mi to ogromną radość kiedy widzę ich postępy jednak najważniejsze dla mnie kiedy widzę ,że lekcje wychowania fizycznego przestają być lekcją, a stają się zabawą podczas której uczniowie miło spędzają czas.
Podczas moich zajęć staram się, aby uczniowie przede wszystkim polubili się ruszać ponieważ łatwiej jest uczyć się czegoś kiedy coś lubimy. Prowadząc zajęcia na siłowni również staram się uświadamiać uczniów, że zdrowe ciało to nie jest coś co mamy do końca życia więc warto zacząć dbać o siebie już teraz.
Szymon Lemke
Jestem Daria. W CHALO jestem nauczycielem współorganizującym kształcenie specjalne.
Kocham pracę z ludźmi- bazuję przede wszystkim na relacji z drugim człowiekiem. Bardzo lubię gotować i spędzać czas na świeżym powietrzu, spacerując i odkrywając nowe place zabaw z moim trzyletnim synkiem.
Jestem osobą spokojną, wrażliwą oraz empatyczną- a praca, którą wykonuję jest dla mnie pasją.
Daria Pleszuk
Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz literaturoznawcą. Ukończyłam studia magisterskie na filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Tam też uzyskałam tytuł doktora nauka humanistycznych z zakresu współczesnej powieści brytyjskiej. Od ponad dwudziestu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą na różnych poziomach nauczania – od przedszkola po uniwersytet. Uczę języka angielskiego oraz kultury, historii i literatury brytyjskiej. Część mojego życia spędziłam pracując w szkołach w Londynie, gdzie zdobyłam doświadczenie w pracy z młodzieżą w spektrum autyzmu.
Moim największym życiowym osiągnięciem jest mój syn Paweł, a największą pasją Londyn. Interesują mnie literatura zarówno piękna jak i eseje oraz literatura faktu. Lubię teatr, zwłaszcza z West Endu. Prywatnie jestem też mamą kota o imieniu Nala.
Małgorzata Schulz
Pochodzę z Torunia. Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Zarządzanie Oświatą w Gdańsku.
Od ponad 25 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Moją przygoda zaczęła się w wieku 18 lat, kiedy pracowałam jako ratownik WOPR oraz instruktor narciarstwa. Potem połączyłam swoje pasje w jedno, pełniąc pracę kierownika wyjazdów krajowych i zagranicznych.
W 2003 roku spełniło się moje marzenie, zostania nauczycielem. Przez lata zbierając doświadczenia, wiedziałam i dążyłam do radości, zaszczepiania ciekawości młodych ludzi. Moje umiejętności to również : trener piłki koszykowej, trener lekkoatletyki, instruktor aerobiku, nauczyciel korekty wad postawy, organizator kolonii i obozów.
Katarzyna Kwaśnik
Nazywam się Ewelina Wetta i przede wszystkim uczę języka polskiego. Bycie nauczycielem stało się dla mnie szukaniem drogi do człowieka i doświadczaniem zachwytu wynikającego z możliwości poznawania. Dzieje się to w bardzo różnych wymiarach: tekstów kultury, rozmów, towarzyszenia.
Czytanie tekstów uczy mnie czytania człowieka. Rozumienie człowieka uczy mnie rozumienia tekstów. A potem odkrywam, że czytanie i rozumienie ma swoje granice i ostatecznie przyznaję, że reszta jest tajemnicą.
Lubię ładnie wydane książki, długie ujęcia w starych filmach, ziemniaki z jajkiem sadzonym, miód rzepakowy oraz malowanie ścian. I mam problemy z interpunkcją.
Ewelina Wetta
Jestem nauczycielem fizyki. Zamiłowanie światem naturalnym, jego zasadami i prawami przeszczepił mi jeszcze w dzieciństwie mój ojciec. Studia na wydziale fizyki, doktorat w Instytucie Fizyki PAN oraz praca na Politechnice Gdańskiej pozwalają mi rozwijać swoją pasję i próbować zarażać nią innych. To, jak ciekawy jest świat rzeczywisty, staram się przekazywać w sposób lekki, przystępny, zabawny, włączając kontekst historyczny oraz ciekawostki z nim związane. Poznajemy na zajęciach prawdziwych super-bohaterów - naukowców, którzy zmienili świat. Aktywność naukowa pomaga mi pokazać uczniom też jak „robi się prawdziwą naukę”.
Poza fizyką zachwyca mnie architektura oraz urbanistyka, funkcjonowanie miast oraz ich zrównoważony rozwój.
Mikołaj Szopa
Pedagog, nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne.
Natalia Sokołowicz
Jestem nauczycielem języka kaszubskiego po studiach Etnofilologii kaszubskiej na Uniwersytecie Gdańskim. To właśnie tam doskonaliłam swoje wypowiedzi w języku kaszubskim, ale także nauczyłam się, że przedmiot, którego uczę jest interdyscyplinarnym połączeniem zarówno nauk przyrodniczych, historii jak i kultury. W swojej nauczycielskiej misji doceniam to, że mogę pokazać uczniom piękno kaszubskiej kultury, która jest tak blisko nas. Prywatnie uwielbiam spędzać czas w otoczeniu przyrody, podróżować i poznawać nowe kraje i ich tradycje i zwyczaje.